רהיטים באינטרנט זולים יותר

לקוחות רבים מתפעלים מהמחירים הנמוכים של רהיטים בחנות אינטרנט אך לא מבינים כיצד זה ייתכן. במאמר זה נסביר את הסיבה למחירים הזולים בחנות הוירטואלית

רהיטים באינטרנט זולים יותר

 

צרכנים רבים תמהים מדוע בחנות אינטרנטית הרהיטים כה זולים, בהשוואה לחנויות רגילות. הפערים בין רכישה באינטרנט לרכישה בחנות השייכת לרשת או חנות פרטית, הם מאות שקלים ולפעמים אלפי שקלים, דבר שמעניק ללקוח הזדמנות לחסוך כסף רב. מנגד, אנו עלולים לחשוש שבאינטרנט הרהיטים פחות איכותיים או ללא אחריות וזו הסיבה למחירים הנמוכים. לאמיתו של דבר, רהיטים באינטרנט הם איכותיים לא פחות מחנויות וכוללים אחריות מליאה, והסיבה למחיר הזול היא פשוטה: בחנות האינטרנטית אין עלויות אחזקת חנות, שהם עלויות גבוהות ביותר.    

 

שרשרת אספקת מוצר

 

כדי להבין זאת, עלינו להבין את תהליך ייצור ואספקת המוצר. שרשרת הייצור והאספקה כוללת ארבעה גורמים: יצרן, יבואן, חנות, וצרכן. יצרני הרהיטים מייצרים אותם במפעלים בחו"ל או בארץ; היבואן מייבא את הרהיטים לארץ ומספק אותם לחנויות (לעיתים הרהיטים מיוצרים בארץ ואז מדובר בספק המפיץ אותם בארץ); החנויות מציעות את הרהיטים באולם תצוגה או בקטלוג; לבסוף הלקוח בוחן את המוצרים ובוחר את מה שמתאים לו.

 

ללא עלויות אחזקת חנות

 

החנות הוירטואלית מבטלת את עלויות החנות המסורתית וכך העלות לצרכן נמוכה יותר. אחזקת חנות היא עסק יקר מאד. יש לשלם שכירות, ארנונה, עובדים, הוצאות ניהול ואחזקה ושאר הוצאות, וכל זה בטרם החנות הרוויחה מהעסקאות עצמן. בשל כך החנויות עובדות על מתח רווחים גבוה ביותר, כדי לכסות על העלויות ולהרוויח. במונחי אחוזים כלליים, המחיר ללקוח בחנות הוא כפול (!) מהמחיר בו החנות עצמה רכשה את המוצר. לפעמים המחיר הסופי הוא כפול 2.5 מהמחיר בו החנות רכשה את המוצר, ולפעמים כפול 1.5 למשל כשיש מבצע, וכדומה.  

 

באינטרנט רוב עלויות החנות נחסכות, למעט הוצאות משרד, דבר המאפשר לאנשי החנות הוירטואלית לעבוד על מתח רווחים נמוך. בחנות אינטרנטית אין אולם תצוגה, אין שכירות במקום מרכזי, יש מעט עובדים וההוצאות השוטפות נמוכות, ולכן, בחנות האינטרנטית מתח הרווחים הוא זעום בהשוואה לחנות פיזית. לפעמים מדובר באותם מוצרים בדיוק שנמכרים הן בחנות פיזית והן בחנות הוירטואלית, לפעמים במוצרים דומים ביותר באותה איכות, אך המחירים בחנות הוירטואלית נמוכים בהרבה.

 

 

עידן האינטרנט חוסך לצרכנים כסף רב. ואכן, צרכנים רבים מבינים שבחנות בוירטואלית מדובר במוצרים דומים במחירים נמוכים בהרבה, וכך חוסכים כסף רב.

 

 

בקרו בתצוגה שלנו:

 

מערכות ישיבה

כורסאות

פינות אוכל

 

 

ראו גם:

 

קניית רהיטים בטוחה באינטרנט

 

סגנון ריהוט אירופאי לעומת סגנון ריהוט ישראלי