נגר או חנות?

חנות או נגר? תלוי בהרבה דברים. אם אתם מחפשים ריהוט פונקציונלי במחיר זול לכו לחנות, ואם אתם רוצים התאמה אישית ומוכנים לשלם על כך – פנו לנגר.

נגר או חנות?

כשלקוחות עומדים בפני רכישת רהיטים גדולה, למשל רהיטים לסלון או למטבח, הם מתלבטים האם להזמין מנגר או מחנות. כדי להחליט בצורה מושכלת נציג את ההיבטים שבכל אפשרות.

חנות – ריהוט סטנדרטי; נגר – התאמה אישית

השירות הייחודי של נגר הוא ההתאמה האישית. נגר יכול לבנות עבורכם ארון למרווח ספציפי בבית שלכם, שולחן במידות מיוחדות, או סלון בהתאמה אישית. אם אין לכם מידות ודרישות אמנותיות מיוחדות, בחנות רגילה או בחנות אינטרנט תמצאו שפע דגמים של ספריות סטנדרטיות, שולחנות, כיסאות, מיטות, שידות, ובעצם הכל.

כמובן, ההתאמה האישית עולה כסף רב. ספרייה בחנות תעלה מחצית המחיר בהשוואה להזמנה אישית מנגר, אלא אם מדובר ברשת יוקרה או בעיצוב בוטיק, שאז מחירי הנגר יהיו קרובים למחירי הרשת. ככל שמדובר ברהיטים סטנדרטיים – בחנויות המחירים זולים בהרבה בהשוואה לנגר, ובחנות אינטרנט המחירים זולים עוד יותר. הסיבה היא שרהיטים רבים הנמכרים בחנויות מיוצרים באלפי ועשרות אלפי יחידות כל דגם במפעלים בחו"ל, והעלות ליחידה היא נמוכה. נגר מייצר הכל מהתחלה, ולכן המחיר גבוה.    

לרוב המזמינים מנגר הם אנשים בעלי דירה המעוניינים לעצב את ביתם לטווח של שנים ארוכות בטעמם האישי: להחליט בעצמם על הצבעים והחומרים, לבחור כל ידית, להחליט איך ייראה הארון מבפנים וכדומה. לגרים בשכירות אין טעם להזמין מנגר, שהרי בכל מקרה הם יעברו דירה בקרוב.

כשמזמינים מנגר כדאי לבחור בנגר שמומחה לתחום הספציפי – סלונים, מטבחים, פרגולות וכן הלאה.

באירופה נגרות הוא מקצוע נכחד

מעניין לציין שבמדינות מערב אירופה המתקדמות כגון צרפת וגרמניה נגרות הוא מקצוע נכחד בדומה לסנדלרות. הסיבה היא שבאירופה הסחר באינטרנט מפותח ומשוכלל ביותר וזמני האספקה הם ימים בודדים, ואין סיבה להזמין מנגר אם אפשר להזמין בקלות רבה מהאינטרנט ברבע המחיר או בחנות. בנוסף, במדינות אלו יש מחסור בעצים, וקיימת מגמה בולטת לעבור לרהיטים העשויים מחומרים תחליפיים. לעומת זאת, במדינות מזרח אירופה כמו רוסיה ואוקראינה ואפילו ארצות הברית, אין מחסור בעצים ומגמת המעבר לחומרים אחרים נמוכה יותר.

 

לסיכום, ככל שמדובר ברהיטים סטנדרטיים כדאי לרכוש בחנויות, אך כשיש צורך במידות ספציפיות או בעיצוב אמנותי מיוחד, עדיף לפנות לנגר.