רהיטים לבית מאירופה

רהיטים איכותיים ומעוצבים ממדינות מערב אירופה הפכו זמינים בארץ במחירים סבירים. רהיטים אלו מתאפיינים בסטנדרטים גבוהים של איכות ועיצוב ולקוחות רבים בוחרים בהם לריהוט הבית.

רהיטים לבית מאירופה

לדף הראשי: רהיטים לבית

 

בשנים האחרונות, יותר ויותר רהיטים הנמצאים בשוק הישראלי מיוצרים במדינות מערב אירופה, ולא רק בסין ובמזרח אירופה כפי שמקובל לחשוב. כמובן, רהיטים כמו כורסאות, ארונות, מערכות ישיבה ופינות אוכל המיוצרים במדינות מתקדמות כמו צרפת, גרמניה ואיטליה, הם בסטנדרטים גבוהים ביותר באיכות ובעיצוב, והצרכן הישראלי יכול ליהנות מהם במחירים שפויים. ישנן כמה סיבות לכך שריהוט אירופאי זמין בארץ במחירים הגיוניים, ואנו נתמקד בכמה מהן: מחירי היורו הנמוכים, שיטת ה"קיטים" שהופכת נפוצה, הפטור מהמכס, והמרחק הקטן.

היורו ירד

כבר כמה שנים שהיורו נמצא בירידה משמעותית. אם לפני כמה שנים השער היציג של היורו היה מעל 5.6 ₪, כיום הוא מתחת ל-4.3 ₪. לירידת היורו השלכות טובות או רעות – תלוי למי. עבור ישראלים המעוניינים לרכוש ריהוט מאירופה המשמעות היא שהמחיר הסופי שלהם נמוך מאד, ואילו עבור יצואנים שמוכרים את הסחורות שלהם לאירופה המשמעות היא שהמחיר שהם מקבלים הוא נמוך. כך או כך, מחירי הריהוט האירופאי בארץ יורדים בגלל ירידת היורו.

רהיטים לבית ב"קיטים"

באירופה מקובל מכירת רהיטים ב"קיט", כלומר רהיטים המיועדים להרכבה עצמית. מבשרת המהפכה היא כמובן איקאה האירופאית שכיום פרוסה בעשרות מדינות ברחבי העולם במאות חנויות (סניף איקאה הראשון בארץ נפתח בשנת 2001). איקאה בנויה על הרעיון של הפחתת עלויות ההרכבה והמשלוח באמצעות גלגולן על הלקוח, רעיון שתפס תאוצה ברחבי העולם, וגם בישראל. יצרנים נוספים ממערב אירופה שמוצריהם מיובאים לישראל החלו לייצר רהיטים בהרכבה עצמית, וכך העלויות הסופיות לצרכן ירדו משמעותית.

יבוא רהיטים לבית ללא מיסים

הסכם הסחר החופשי עם מדינות האיחוד האירופי מאפשר לייבא מהן ללא עלויות מכס. כלומר: בדרך כלל ישנן עלויות מכס רבות על כל סחורה הנכנסת לארץ, אך אין עלויות מכס על יבוא ממדינות האיחוד האירופי בשל הסכם הסחר החופשי. בכך, נחסכות עלויות רבות מהצרכן הסופי.

מרחק קטן

על כך יש להוסיף שהמרחק בין ישראל למערב אירופה הוא קטן (בהשוואה לארצות הברית ולסין למשל), ולכן סביר בהחלט לייבא מוצרים גדולים וכבדים ממדינות אלו בלי לייקר את המחיר הסופי באופן מוגזם.

 

לסיכום, לקוחות ישראלים יכולים להרשות לעצמם ריהוט אירופאי בסטנדרטים הכי גבוהים בשל ירידת שער היורו, התרחבות קטגוריית הרהיטים להרכבה עצמית, היעדר המכס והמרחק הקטן. 

ראו גם:

שידות

מזרנים

כסאות