מדריך לקניית רהיטים

מעוניינים לרכוש רהיטים לפינת אוכל, לסלון או לחדר שינה? זקוקים לארונות, שולחנות, מערכת ישיבה או מיטות? במדריך זה תמצאו סקירה של האפשרויות השונות העומדות בפניכם בבואכם לרכוש רהיטים לבית.

מדריך לקניית רהיטים

 

כשאנו עומדים בפני רכישת רהיטים אנו עשויים להתבלבל מרוב אפשרויות ולהתמלא בספקות וחששות בעת קבלת ההחלטה. האם לקנות באינטרנט, ברשתות מפורסמות, בחנויות פרטיות או אולי בכלל יד שנייה בתשלום סמלי?  במדריך לקניית רהיטים זה נעשה סדר ונמנה את האפשרויות העומדות בפנינו - רשתות רהיטים, חנויות פרטיות, חנויות אינטרנט, יד שניה והזמנה מנגר:

 

רשתות רהיטים

בשוק קיימות מספר רשתות רהיטים כגון ביתילי, רהיטי דקס, שמרת הזורע, הום סנטר ורבות אחרות. ברשתות רהיטים תמצאו הכול: חדרי שינה, סלונים, פינות אוכל, ארונות, מיטות, מערכות ישיבה, ריהוט משרדי ועוד. ניתן למיין את הרשתות השונות לשתי קבוצות: רשתות יוקרה ורשתות רגילות.

 

רשתות היוקרה מציגות רהיטים באיכות גבוהה ובעיצוב נפלא, אך המחירים בהתאם. בין רשתות אלו ניתן למנות רשתות כגון ID design , רוזטו, zaga, נטוצי ועוד. רשתות אלו פונות ללקוחות שלא מתפשרים על עיצוב ואיכות, ומעוניינים במוצרים יוקרתיים וממותגים. שם תמצאו רהיטי יוקרה, חדרי שינה מעוצבים, ספות עור יוקרתיות ורהיטים מעץ מלא, ותתבקשו לשלם בהתאם. 

 

הרשתות הרגילות מציגות רהיטים באיכות ובעיצוב סבירים, והמחירים שם נמוכים יותר, אך עדיין לא הכי זולים בענף. בקטגוריה זו בולטות רשתות כגון הום סנטר, שמרת הזורע, ועוד.

 

קנייה ברשת מעניקה בטחון על איכות המוצר, שכן הרשת מקפידה על המוניטין שלה.

 

הרשת הייחודית והמפורסמת ביותר היא כמובן איקאה שמוכרת רהיטים להרכבה עצמית בשיטת "קנה ובנה". בשונה מרשתות אחרות, איקאה מהנדסת ומייצרת את המוצרים שלה בעצמה. כלומר: איקאה עצמה מתכננת את הרהיטים, מייצרת אותם, ומוכרת אותם. לאיקאה נתח שוק גדול בגלל היכולות הייחודיות שלה, והאפשרות של הלקוח להרכיב את הרהיטים בעצמו. באיקאה המחירים לא יקרים, אך גם לא זולים במיוחד.

 

חנויות פרטיות

בכל עיר יש מספר רב של חנויות רהיטים פרטיות, ואלו מתאימות לאנשים המעוניינים לקנות קרוב לבית. תוכלו לברר האם בעיר שלכם קיימות כמה  כמה חנויות רהיטים שכן חנויות פרטיות מעדיפות להתמקם קרוב אחת לשנייה כדי למשוך לקוחות. דוגמה קלאסית למתחם כזה הוא מתחם חנויות הריהוט ברחוב הרצל בתל אביב, שתוכלו לקרוא עליו עוד. כשאתם מגיעים למתחם חנויות ניתן להשוות מחירים בין החנויות השונות באותו מתחם. בחנויות פרטיות יש לוודא את איכות הרהיטים, שכן אין אצלן את הבטחת המוניטין שקיימת ברשתות.

 

רהיטים באינטרנט

בעידן האינטרנט אפשר לרכוש רהיטים מהבית בחנות ווירטואלית, ללא צורך להגיע פיזית לחנות. היתרון המשמעותי ברכישה באינטרנט הוא המחירים הזולים, שכן חנות ווירטואלית לא משלמת שכירות, ארנונה ושאר ההוצאות שחנות רגילה משלמת. ללא ספק, חנות אינטרנטית זולה יותר מחנות רגילה ובשל כך מגמת רכישת הרהיטים באינטרנט נמצאת בעלייה. לאתר אינטרנט אין מגבלת מקום הקיימת באולם תצוגה רגיל, ולכן תמצאו בחנות רהיטים באינטרנט את כל סוגי הרהיטים לבית ולגן: סלונים, ארונות, חדרי שינה, מיטות, פינות אוכל, ריהוט משרדי, ספות, כורסאות, כסאות, ריהוט גן ועוד, והכול בשפע דגמים עצום.

בקנייה באינטרנט יש לקרוא בעיון את תיאור המוצר  ולהתבונן היטב בתמונות כדי לוודא שהמוצר אכן מתאים לרצונכם.

 

יד שנייה

לאלו המחפשים רהיטים במחיר זול במיוחד ניתן לרכוש רהיטים יד שנייה באתר יד 2 ואתרי יד שנייה דומים. כשקונים יד שנייה אפשר למצוא "מציאות" בדמות רהיטים במצב סביר במחירי רצפה. עם זאת, ישנם מוצרים המופיעים באתרי יד שנייה הדורשים מחירים הקרובים למחירים של רהיטים חדשים באינטרנט, ולכן יש להשוות את הרהיט יד שנייה עם רהיט חדש. בנוסף לאתרי יד שנייה ישנן חנויות המתמחות במכירת רהיטים מסוג זה.

 

הזמנה מנגר

ישנם אנשים המעדיפים להזמין ריהוט מנגר שיבנה במיוחד עבורם את הריהוט. בכל התלבטות של הזמנה מנגר או חנות, הזמנה מנגר מתאימה אם מדובר במידות מיוחדות שקשה למצוא בחנויות, או אם מעוניינים בעיצוב ספציפי.

 

 

לסיכום המדריך לקניית רהיטים, קיימות מספר דרכים לרכישת רהיטים – רשתות יוקרתיות ורגילות, חנויות פרטיות, חנויות אינטרנט, יד שנייה והזמנה אישית מנגר. לכל ערוץ היתרונות והחסרונות שלו, ועל הצרכן לקבל החלטה בהתאם לשיקוליו.

 

 

ראו עוד:

רהיטים לסטודנטים

כורסאות

מערכות ישיבה

מיטות

מזרנים

ארונות בגדים